Altayçeşme Kampüsü

Untitled-1 copy

Modern eğitim anlayışı ve branşında uzman öğretmenlerimizle toplam kalite felsefesini benimseyen okulumuz, eğitim kadrosuyla örnek bir eğitim modeli hizmeti sunmaktadır. Milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve  işini iyi bilen sağlık profesyonelleri yetiştirmeyi hedef edinen okulumuz , nitelikli büyüme stratejisi  ile eğitim sektöründe ulusal  düzeyde kaliteyi yakalamayı hedeflemektedir.

yabancidil

Yabancı Dil Eğitimi

Okulumuz, dil eğitimi stratejisini, dil öğrenmenin hayatın bir parçası olduğunu göz önünde bulundurularak belirlemiştir. Bu doğrultuda, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına karşılık olarak belirlenen yabancı dil İngilizcedir. Yabancı dil eğitimi için hedeflenen kazanımlar;

  • Öğrencilerine İngilizceyi sevdirmek
  • Meslek yaşantılarında İngilizce bilmenin gerekliliğini kavratmak,
  • Dil öğrenimini eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek,
  • Öğrencilere gerekli ve temel yabancı dil becerilerini kazandırarak iletişim kurmalarını sağlamaktır.
  • Eğitim çeşitli materyal, ekipman, araç-gereç sağlanarak desteklenmektedir.
  • Okulumuzun bir İngilizce dersliği ve akıllı tahtası bulunmaktadır. Akıllı tahta kullanımı ile interaktif eğitim sunulmaktadır.
  • Öğrenciler sene boyunca aldıkları bilgi ve becerileri yıl içinde (şarkı yarışmaları , scrubble turnuvaları, dans gösterileri …) ile sergileme fırsatı bulmaktadırlar.
  • İngilizce dersi ‘İngilizce Zümresi’ tarafından öğrencilerin seviyelerine uygun olarak belirlenen ders kitapları (For Real) cd leri ve ekstra materyalleri ile ve ek olarak mesleki İngilizce kitapları(nursing book/medical book) ile sürdürülmektedir.
  • Nursing ve medical kitapları ile öğrenciler hastane içindeki ekipmanları, bölümleri, personeli, araç gereçleri, kendi alanlarına yönelik tıbbi terimleri öğrenerek yabancı dil yeterliliklerini mesleki alanlarına başarılı bir şekilde taşıyabilmektedirler.
staj

Staj Uygulamaları

Sağlık meslek lisesi kapsamındaki stajların ayrı bir önemi olduğunun bilincindeyiz. Mesleki bilginin beceriye dönüşebilmesi için tam donanımlı meslek atölyesinin ve beceri eğitimini veren öğretmenin mesleki biriminin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu bakış açısıyla öğrencilerimizi tam donanımlı meslek atölyelerimizde alanında uzman öğretmen kadromuzla mesleki bilgi ve beceri ile donatıp hastanelerde yapacakları beceri eğitimine ve yaz stajlarına hazırlıyoruz.

Kamu ve özel olmak üzere 33 farklı hastanede 175 öğrencimizle beceri eğitimi uygulaması yapmaktayız.Öğrencilerimiz staj yaptıkları hastanelerde okulumuzda öğrendikleri bilgi ve becerileri usta öğreticileri rehberliğinde uygulama ve daha da geliştirme olanaklarına sahipler. Dora Sağlık Meslek lisesi olarak hem usta öğreticiler hem de öğrencilerimizle yakın ilişki içinde olarak stajlarının etkili ve verimli geçmesi için onlarla işbirliği yapıyoruz.

Öğrencilerimize staj yaptıkları hastanelerde servisler arası rotasyon yaparak hem farklı servislerde deneyim kazanmalarını sağlıyor hem de ileride hangi alanda uzmanlaşacaklarına dair fikir sahibi olacakları ortamları sunuyoruz.

Aynı zamanda hasta potansiyeli yüksek olan staj alanlarında bir çok vaka ile karşılaşan öğrencilerimizin edindikleri deneyimleri sınıf ortamına taşımalarını ve öğretmenleri rehberliğinde paylaşmalarını sağlıyoruz. Böylelikle onları 33 farklı hastanedeki uygulamadan haberdar edip ve bilgilerini pekiştiriyoruz.

Gerek kamu gerekse özel hastanelerde staj yapan 175 öğrencimizin uygulama alanlarında donanımlı birer meslek erbabı olarak yetişmelerine özen gösteriyor ve deneyimli öğretmen kadromuzla sürekli yanlarında yer alıyoruz.

Beceri eğitimi yaptığımız alanların çokluğu ve çeşitliliği bizim farklılığımız.

Ayla Durusoy
Sağlık Meslek Lisesi Müdürü

Meslek Dersi Öğretmenlerimiz

Ayşe Yılmazer
Çiğdem Ballıkaya
Duygu Gültekin
Firdevs Uçmak
Hayriye Gezer

Branş Öğretmenlerimiz

Zeynep Çin
Biyoloji
Selin Özen
Biyoloji
Emrah Memiş
Türk Dili ve Edebiyatı
Alev Batman
Kimya
Gizem Öztürk
Matematik
Hamide Göksu
Matematik
Filiz Ur
İngilizce
Esra Süt
İngilizce
Merve Kızıltan
Fizik
Betül Çendik
Coğrafya
Kübra Sayın
Tarih
Sema Alın
Din Kültürü
Ceylan Tarhan
Müzik
Hakan Saygılı
Beden Eğitimi
Esra Hacıoğlu
Rehberlik

Adres : Altayçeşme Mah. Efe Boz Sok. No:25 Maltepe/İstanbul
Konum Açıklaması : Maltepe Devlet Hastanesi Acil Girişi Yanı

Bize Ulaşabileceğiniz Mail ve Telefon Bilgileri:
Tel : 0 (216) 457 55 45
Cep: 0 (549) 457 55 45
Cep: 0 (549) 457 55 46
Email: info@dorasaglikmeslekliseleri.com

Çalışma Saatlerimiz:
Pazartesi – Cuma: 09:00 – 18:00
Cumartesi: 09:00 – 15:00

Bizlerde Sosyal Medyadayız, bizleri takip ederek güncel eğitici yazılarımızdan ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz

Facebook
Flickr
Google Plus
Instagram
Linkedin
Pinterest
Twitter
Youtube

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-Postanız (gerekli)

Konu

Mesajınız